Fortuna patrí na Slovensku medzi známe a veľmi obľúbené značky a to bez ohľadu na to, aký šport preferujete. Či už hľadáte zaujímavé futbalové a hokejové zápasy, stávky v cyklistike alebo zámorských športoch, kurzová ponuka Fortuna splní očakávania.

Zabúdať netreba ani na pobočky, ktorými táto stávková kancelária disponuje a ktoré aj v dnešnej internetovej dobe môžu byť veľké plus, napríklad pre jednoduchší výber výhry v hotovosti. Samozrejme, online registrácia aj online stávkovanie prinášajú viac pohodlia, viaceré bonusy, prehľadné výsledky alebo rýchlu kontrolu tiketu z domu.

Nemenej dôležitá je aj široká komunita tipérov, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti, rovnako tak mobilné aplikácie a online zákaznícky servis kancelárie Fortuna. Lákadlom pre nových hráčov môžu byť vstupné bonusy, konkrétne stávka bez rizika za 30 €, bonus 20 € k prvej stávke a vstupný bonus až do 1.000 €. Výhodný je aj vernostný klub.

Značka, história a súčasnosť Fortuna

Stávková kancelária Fortuna bola založená v roku 1990 v Českej republike a jej pôvodným názvom je Fortuna sázková kancelář. U nás pôsobí od roku 1991, pôvodne ako sesterská spoločnosť Terno. V roku 2005 potom sieť zmenila názov na Fortuna.

V tom istom roku vstúpila firma na trh aj v Poľsku a dnes je spoločnosť Fortuna poprednou stávkovou kanceláriou v strednej Európe. Cez svoje oficiálne webové sídlo iFortuna ponúka online stávkovanie prakticky na všetky známe a zaujímavé individuálne aj kolektívne športy. Usporadúva rôzne súťaže pre tipérov, napríklad majstrovstvá v tipovaní.

Pre online tipovanie a tiež internetové stávky má Fortuna:

 • ponuku stávok na väčšiu športovú udalosť, ale aj kurzový lístok na nižšie súťaže a menej známe športy, online tipovanie je bez extra poplatkov
 • zaujímavé podmienky pre nových hráčov, najmä ak ide o vstupné bonusy, ale aj zákaznícku podporu pre verných tipérov cez komunitu alebo klub
 • vynikajúce podmienky pre modernú dobu, či už ide o live stávky, live prenosy alebo možnosť rýchlostávky cez mobil, k dispozícii sú mobilné aplikácie
 • bohaté možnosti pre výber aj vklad peňazí na hráčky účet, najmä pokiaľ ide o online platby z pohodlia domova, tiež registrácia je záležitosť pár minút

Fortuna je už dostatočne známa a vyprofilovaná značka, ktorá je synonymom moderného prístupu k tipovaniu. Netreba samozrejme zabúdať ani na širokú sieť kamenných pobočiek po celom Slovensku, čo je ideálne, pokiaľ chcete vyplatiť výhru v hotovosti.

NEBOJTE SA O BEZPEČNOSŤ STÁVOK

Fortuna si zakladá na maximálnej bezpečnosti, serióznosti a transparentnom prístupe. Ide takpovediac o domácu značku, ktorá pôsobí pod licenciou Ministerstva financií a kancelária spadá pod našu legislatívu. To je výhoda oproti zahraničným značkám.

Stávky a možnosti tipovania Fortuna

Stávkovanie v kancelárii Fortuna je na veľmi solídnej úrovni a ponuka druhov stávok je bohatá, pričom zahŕňa rôzne zvýhodnené ponuky, kombinácie viacerých parametrov stávok alebo tipovanie na priebežné aj konečné výsledky či špecifické udalosti.

Čo sa týka typov stávok, Fortuna ponúka napríklad tieto:

Sólo stávky: Základom kurzovej ponuky aj v prípade kancelárie Fortuna sú prirodzene klasické sólo stávky. Ide o kurzovú stávku na jednu udalosť, jeden zápas alebo jedno športové podujatie. Predmetom tiketu je tak iba jedna stávka a podľa toho, ako dopadne, je tiket výherný alebo nevýherný. Ide o najjednoduchšiu možnosť stávky vo Fortune.

Akumulované stávky: Veľmi využívané sú akumulované kurzové stávky. V tomto prípade už môžete tipovať na dve alebo aj viac udalostí, zápasov a príležitostí. Celkový kurz na tikete je potom súčinom kurzov jednotlivých udalostí. Kombinovať viete viaceré druhy športov a druhov stávok, no platí, že aby tiket vyhral, musia vám vyjsť všetky tipy.

Kombi a Maxikombi: Ide o rozpisové stávky tvorené dvoma alebo viacerými sólo alebo akumulovanými stávkami. Ich zostavenie môže byť do rôznych matematických kombinácií, na jednom tikete sú zapísané iba z dôvodu technického urýchlenia. Pri Maxikombi môže počítač za vás vytvoriť kombinácie udalostí podľa matematických pravidiel.

Dvojitá šanca: Ďalšou zaujímavou stávkou, ktorú ponúka Fortuna, je Dvojitá šanca. V tomto prípade sa kombinuje stáva na jednu časť udalosti a následne na celkovú udalosť. Pri futbale to môže byť stávka na 1. polčas a následne na celý zápas, pri hokeji zas na 1. tretinu a potom na celý zápas. Môžete to využiť na hokej, futbal, hádzanú alebo basketbal.

Expert: Stávka Expert je určená, ako už hovorí aj jej názov, pre skúsených tipérov. Ide o špeciálny druh stávky, ktorý ponúka iba Fortuna, ktorá je s rastúcimi bonusmi. Technicky sa jedná o akumulovanú stávku, ktorá sa skladá z vopred určených 10 vybraných stávkových udalostí alebo príležitostí. Ak ich tipujúci správne uhádne, získa aj bonus.

Malá domov: Aj tento druh stávky ponúka iba stávková kancelária Fortuna. Ide o stávku, ktorá znižuje riziko prehry a nestojí pritom nič navyše. Jedná sa o akumulovanú stávku, kde môžete vyskladať viacero tipov, pričom aj vtedy, ak vám jeden z nich na celom tikete nevyjde, môžete ešte stále vyhrať päťnásobok z vkladu, ktorý ste stavili.

Favorit PLUS a Terno dňa: Jedná sa o špeciálne zvýhodnené stávky. V prípade stávky Favorit PLUS ide o ponuku futbalových, hokejových alebo basketbalových zápasov s lepším kurzom pri dodržaní podmienky počtu udalostí. Ak ide o stávku Terno dňa, tá je o špeciálnych zápasoch podávaných v rámci akumulovaných a Maxikombi stávok.

Zápas bez remízy: Posledným druhom stávky, ktorú Fortuna ponúka, je stávka na zápasy bez remízy, niekedy sa táto stávka nazýva aj tzv. ázijský hendikep. Tipovať tak môžete pri športovej udalosti na výhru buď jedného, alebo druhého tímu. V prípade, ak zápas skončí remízou, uplatní sa na stávku kurz 1, čiže vám bude vrátený celý vklad.

Kurzová ponuka športov pre tipovanie vo Fortuna

Rozsahom ponuky kurzového lístka má Fortuna jeden z najlepších výberov na našom trhu, či už chcete stávkovať vo futbale, alebo dokonca aj v elektronických športoch. Staviť si môžete na kolektívne aj individuálne štatistiky, presné výsledky aj rôzne udalosti.

Toto sú najžiadanejšie športy a súťaže v ponuke Fortuna:

 • prím hrá jednoznačne futbal, konkrétne domáca liga, česká liga, klubové súťaže v Európe a medzinárodné súťaže, kancelária má bohatú ponuku
 • na druhom mieste je zámorský hokej, čiže NHL, tipovať môžete počas základnej časti aj playoff a to tak na konečný výsledok, ako aj individuálne ciele
 • rovnako populárny je aj ďalší typický zámorský šport, konkrétne basketbal, tu má Fortuna ponuku predovšetkým z NHL a z väčších európskych líg
 • veľa tipujúcich stávkuje aj tenisové podujatia, ktoré sú prakticky po celý rok, či už ide o turnaje WTA alebo ATP, tiež aj medzinárodné tenisové zápasy

Okrem tejto ponuky najviac vyhľadávaných športov a súťaží si môžete vo Fortune staviť aj na hádzanú, volejbal, americký futbal, austrálsky futbal, rugby, baseball, bojové športy, box, cyklistiku, dostihy, stolný tenis alebo šípky. V ponuke sú aj elektronické športy, najmä akčné hry typu CS GO, LOL, DOTA2, COD, Starcraft 2 alebo aj Overwatch.

ČO TAK SKÚSIŤ MENEJ ZNÁME ŠPORTY

Stávková kancelária Fortuna ponúka tipovanie aj na udalosti a zápasy v menej známych športoch, napríklad ako sú plážový volejbal, kriket, futsal alebo bedminton. To rozširuje možnosti stávkovania aj o menej tradičné, ale o to zaujímavejšie zápasy.

Live stávky a live výsledky Fortuna

Okrem predzápasového tipovania má značka Fortuna aj veľmi bohatú ponuku stávok naživo a tiež prenosov a výsledkov naživo. Live stávky, prenosy aj výsledky sú dostupné cez webové rozhranie, rovnako tak v aplikácii pre smartfóny, čo zvyšuje flexibilitu.

Ponuka športov a udalostí live stávkovania je dosť široká:

Vo Fortune sa najviac stávkuje live vo futbale, tenise, hokeji, stolnom tenise, basketbale a niektorých typických zámorských športov, záleží od období v roku

Tipovanie naživo so sebou prináša viac možností stávok:

 • tipovať môžete konečný výsledok, ale aj výsledok po časti zápasu
 • môžete tipovať individuálne štatistiky konkrétnych športovcov
 • tipovať sa dá aj to, kto najbližšie skóruje alebo spraví nejakú akciu

Pokiaľ ide o live prenosy a live výsledky Fortuna ponúka ročne tisícky takýchto akcií, viete si teda naživo pozrieť priebeh daného zápasu alebo podujatia a to tak na počítači, ako aj tablete alebo v mobile. K dispozícii je aj Fortuna TV s možnosťou sledovať 2 priame prenosy naraz. Pri live stávkovaní môžete využiť aj Rýchlostávku, tip uzavriete na klik.

Výhody a nevýhody Fortuna

Fortuna je jedna z najviac známych, populárnych a vyhľadávaných stávkových kancelárií. Má to svoje dôvody, predovšetkým pokiaľ ide kvalitu zákazníckeho servisu, širokú ponuku alebo výhodné kurzy. Samozrejme, sú tu aj niektoré nevýhody, no ich je menej.

Tu sú najdôležitejšie výhody a plusy tipovania Fortuna:

Stávkovanie na veľa športov: To, že Fortuna je stávková kancelária s postavením na špičke ponuky na našom trhu, súvisí aj s jej širokou kurzovou ponukou. Staviť môžete na viacero športov, v tých najpopulárnejších vás pozitívne prekvapí rozsah súťaží a udalostí, ktoré kancelária pokrýva. V ponuke sú však aj menej známe športy s výhodným kurzom.

Vstupné bonusy aj vernostný program: Fortuna dominuje aj v tej finančnej časti, ktorá je pre tipérov tá najdôležitejšia. Na výber máte viacero druhov vstupných a registračných bonusov, či už vkladový bonus až do 1.000 €, stávku bez rizika do 30 € alebo bonus 20 € k prvej stávke. Zaujímavé bonusy pre tipovanie získate aj vo vernostnom klube.

Žiadne zbytočné poplatky navyše: Na rozdiel od minulosti alebo niektorých menších alebo zahraničných stávkových kancelárií, nemusíte sa v prípade Fortuny vôbec báť o zbytočné extra poplatky. Neplatíte žiadne manipulačné poplatky pri podávaní stávok, neplatíte ani na výber alebo vklad a neplatíte ani pri väčšine bankových operácií online.

Stávkovanie a výsledky cez mobil: Doba ide dopredu a stávková kancelária Fortuna sa tomu naplno prispôsobuje. Vidno to aj na mobilnej aplikácii pre stávkovanie a tipovanie cez mobil, ktorá je dostupná pre smartfóny s operačnými systémami Android aj iOS. Cez túto aplikáciu, ale tiež cez webové rozhranie, viete sledovať aj live prenosy a výsledky.

Výplata predčasne aj na pobočke: Stávková kancelária ponúka možnosť predčasnej výplaty tiketu cez službu Cashout, ktorú viete využiť práve počas sledovania výsledkov naživo. Ak sa obávate o zvyšok zápasov alebo udalostí na tikete, môžete si nechať vyplatiť už zrealizované tipy. Výplata môže byť bezhotovostne, ale aj v hotovosti na pobočke.

Komunita a zázemie tipérov: Hoci stávkovanie a tipovanie sú o finančnej výhodnosti, do úvahy treba brať aj celkové zázemie. V tomto má Fortuna výhodu, nakoľko ide o známu značku s množstvom tipérov, ktorí sa prezentujú aj v rámci online komunity. Na internete tak môžete sledovať ich analýzy a názory, čo sa hodí najmä v začiatkoch.

V týchto dvoch oblastiach by mohla aj kancelária pridať:

Absencia platenia e-peňaženkou Skrill: Na rozdiel od niektorých iných stávkových kancelárii podobne zvučnej značky, chýba vo Fortune možnosť platenia cez elektronickú peňaženku Skrill. Zamrzí to, nakoľko platby cez túto bránu sú rýchle, bezpečné, jednoduché a bez poplatkov. Je to škoda, takéto platenie by bolo oveľa pohodlnejšie.

Podmienky pre pozeranie prenosov: V tomto síce Fortuna nevyčnieva oproti konkurencii, ale podmienky mohli byť nastavené kúsok lepšie. Aby ste si mohli v stávkovej kancelárii Fortuna pozrieť priamy prenos, musíte mať na hráčskom účte finančné prostriedky, stačí aj 0,01 €, zároveň je tu aj podmienka mať podaný tiket za posledný týždeň.

MENEJ PREHĽADNÉ LIVE STÁVKOVANIE

Niektorým tipérom sa zdalo stávkovanie naživo menej prehľadné, ako je tomu v konkurencii. Platí to aj pre rýchly výber odvodených stránok na webe, ktorý je síce rozsiahly, ale nováčik sa v ňom môže stratiť. Na druhú stranu, je to aj otázka praxe alebo zvyku.

Registrácia a založenie účtu Fortuna

Pokiaľ ide o registráciu účtu v stávkovej kancelárii Fortuna, celý postup je veľmi jednoduchý a rýchly. Ide o záležitosť zopár minút a kliknutí, registrovať sa môže každý, kto dovŕšil vek 18 rok a bude ochotný overiť totožnosť aj vložiť vklad na hráčsky účet.

Postup online registrácie vo Fortuna má tieto tri kroky:

Kliknite priamo na tento link, vďaka nemu získate všetky bonusy

Zvoľte prihlasovacie meno a heslo, potom vyplňte titul, meno, priezvisko, telefónne číslo, dátum narodenia, štátne občianstvo, rodné číslo a prípadne prezývku

Vyplňte aj svoju adresu vrátane PSČ, zvoľte si, o aký bonus máte záujem, zaškrtnite potrebné súhlasy a na záver len kliknite na tlačítko Zaregistrovať sa

Po odoslaní registrácie je potrebné overiť vašu totožnosť, čo sa udeje aj prostredníctvom preukazu totožnosti. Následne po tomto overení bude hráčsky účet aktivovaný a môžete spraviť svoj prvý vklad a začať stávkovať. Podľa výšky prvého vkladu aj prvej stávky získate vo Fortuna úvodný registračný bonus. Získate tiež prístup k live prenosu.

Registrácia je možná jednoducho a pohodlne cez počítač aj mobil. Navyše, spolu s ňou získate aj SMS výsledkový servis, vďaka čomu budete informovaní o všetkom zo sveta športu. Odporúčame si preštudovať všetky podmienky tipovania a bonusov

Bonusy a vernostný program Fortuna

Pre tých záujemcov o tipovanie, ktorí ešte doteraz stávkovú kanceláriu Fortuna nevyskúšali, sú pripravené viaceré vstupné bonusy. Môžu im ušetriť peniaze, prípadne vrátiť vklad, pokiaľ im nevyjde tiket. Kancelária má aj bonusový program pre verných tipérov.

Toto sú akcie, bonusy a výhody, ktoré Fortuna ponúka:

Stávka bez rizika do 30 €: Prvým bonusom pre nových zákazníkov je akcia nazvaná stávka bez rizika do 30 €. Fortuna ponúka 100 % vrátenie sumy stávky až do výšky 30 €, pokiaľ pôjde o prvú stávku hráča a kurz bude aspoň 2. Táto akcia však neplatí vtedy, ak stavíte v rámci stávok Maxikombi, Terno dňa alebo stavíte Virtuálne hry.

Bonus 20 € k prvej stávke: Pri vašej prvej stávke môžete získať od spoločnosti Fortuna špeciálny bonus vo výške 20 €. Aby ste tento bonus obdržali, staviť musíte aspoň 10 € a kurz musí byť minimálne 2, to neplatí pri stávkach na Virtuálne hry. Po vsadení tiketu, ktorý splní tieto podmienky, sa na vaše hráčske konto následne pripíše suma 20 €.

Vkladový vstupný bonus do 1.000 €: Posledným druhom vstupného bonusu je vkladový bonus. Ten môže byť v rozmedzí 100 až 1.000 € podľa toho, v akej hodnote budú uzatvorené stávky v pomere ku vkladu. Fortuna pripíše vstupný bonus 20 % za stávku 2,8 násobku sumy bonusu, zvyšných 80 % po uzatvorení stávok na 11,2 násobok sumy.

Vernostný bonus Fortuna Klub: Fortuna ponúka aj vernostný program pre dlhodobých tipérov a hráčov a to v rámci Fortuna Klubu. Počas celého roka môžete za uzatvorené stávky zbierať klubové body a tie vzápätí použiť na tipovanie a ďalšie stávky. Za každé 1 stavené € získate 2 klubové body, za 500 bodov môžete uzavrieť stávku na 1 €.

Vklady, výbery a výplata výhier Fortuna

Pri výplate výhier alebo naopak vložení peňazí na hráčsky účet v stávkovej kancelárii Fortuna môžete využiť tak osobné a hotovostné spôsoby, ako aj tie bezhotovostné a priamo z pohodlia domova. Vklady  aj výbery na hráčsky účet alebo z neho sú bez poplatku.

Tu sú možnosti a spôsoby, ak ide o realizáciu vkladu:

 • štandardný vklad na pobočke v hotovosti, minimálny vklad 1 €
 • vklad platobnou kartou Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro
 • pri vklade platobnou kartou je limit transakcie tiež aspoň 1 €
 • platby cez bankové portály, spracovanie je ihneď a tiež aspoň 1 €
 • takýto prevod je okamžitý a je samozrejme bez ďalších poplatkov
 • prevod majú VÚB, SLSP, UniCredit, Tatra banka a Poštová banka

Ak ide o výplatu z výhry z hráčskeho účtu, viete využiť:

 • v prípade záujmu priamo o hotovosť môžete skúsiť výber priamo v kamennej pobočke stávkovej kancelárie Fortuna, tu je spracovanie ihneď, limit je minimálne 0,01 €, pri vyplácaní výhry nad 1.000 € treba pobočku informovať vopred
 • ak uprednostníte vyplatenie výhry bezhotovostne, Fortuna vám vie na váš bankový účet poslať minimálne 10 €, doba spracovania je ale dlhšia, konkrétne 1 až 2 pracovné dni od odpočítania sumy z hráčskeho konta, najviac to je 5 dní

Fortuna ponúka aj možnosť predčasného vyplatenia výhry, táto služba je známa niekedy aj pod označením Cashout. Ide o službu vyhodnotenia tiketu ešte pred skončením všetkých tipovaných udalostí. Cashout môžete využiť na predzápasové aj live stávky, pričom suma závisí od zohľadnenia kurzov na vyhodnotených aj ostatných tipoch.

Skúsenosti so stávkovou kanceláriou Fortuna

To, že stávková kancelária Fortuna patrí medzi najvyhľadávanejšie a najznámejšie, nie je vôbec samoúčelné. Kvalitu služieb, či už ide o veľkú ponuku športov, výhodné kurzy, rôzne druhy stávok a veľa bonusov, si chvália tipéri na viacerých online fórach.

V diskusiách sú vyzdvihované najmä rýchle a jednoduché tipovanie cez mobil aj internet, široké možnosti stávkovania pri live stávkach, kvalitný výsledkový servis vrátane online prenosov naživo, ale aj technické spracovanie mobilnej aplikácie a webovej stránky. Práve jednoduchosť a pohodlie pri tipovaní sú pozitíva, ktoré hráči dosť oceňujú.

Samozrejme, pozitívne skúseností sú aj s bonusmi a to nielen s tými vstupnými, ale aj s vernostným programom pre dlhodobých hráčov. Možnosť staviť až 30 € bez rizika, prípadne získanie 20 € k stávke alebo vkladový bonus až do výšky 1.000 €, to všetko sú kladne hodnotené aspekty. Plusom Fortuny je aj veľká online hráčska komunita.

ZAUJÍMAVÝ MAXIMÁLNY LIMIT VÝHRY

To, že tipovanie a stávkovanie je hlavne o peniazoch, je každému asi jasné. Adrenalín alebo vzrušenie, ktoré sú s tým spojené, sú síce príjemné, ale každý jeden hráč chce čo najviac vyhrať. To je ďalšia pozitívna skúsenosť, maximálna výhra je až milión €.

Záverečné zhodnotenie a prečo tipovať cez Fortuna

Fortuna je jednoznačne podľa komentárov aj hodnotení tipérov jednou z najlepších volieb, aké aktuálne na trhu sú. Nezáleží pritom vôbec na tom, či začínate alebo naopak, ste už hráč so skúsenosťami a hľadáte alternatívu k doterajšej stávkovej kancelárii.

Aké je záverečné zhodnotenie kancelárie Fortuna? Takéto:

Prihliadnuc na spomínané komentáre, hodnotenia a recenzie, ktoré opisujú pozitíva spojené s kurzami, ponukou, bonusmi a prístupom, má Fortuna 1

Medzi najdôležitejšie dôvody, pre ktoré si ju vybrať, patria:

 • výber športových udalostí a zápasov prakticky z celého sveta
 • viac bonusov ihneď po registrácii, je len na vás, ktorý využijete
 • zaujímavé akciové ponuky na vybrané zápasy s lepším kurzom
 • bezproblémové rýchle a live stávkovanie cez počítač aj mobil

Fortuna ponúka veľmi kvalitný zákaznícky servis a prepracované online rozhranie, ide tiež s modernou dobou v mobilnom stávkovaní cez špeciálnu aplikáciu pre smartfóny. Má bohatý výsledkový servis a  live prenosy, ktoré viete sledovať tiež na mobile.

Plusom je aj to, že stávková kancelária Fortuna neustále napreduje a snaží sa zdokonaľovať, čo dokazuje široká ponuka rôznych športov a to vrátane e-športov, oproti minulosti aj lepšie podmienky pre bonusy,  kvalitnejšie zákaznícke služby a využitie mobilných technológií. Aj preto sa oplatí stávkovať s Fortunou, overeným lídrom na stávkovom trhu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu